PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7572}

Martwa cisza

Dead Calm
6,6 13 345
ocen
6,6 10 1 13345
5,5 4
oceny krytyków
Martwa cisza
powrót do forum filmu Martwa cisza

Ale po kolei. Wszystko było świetne, od samego początku; obsada, klimat - naprawde niezły klimacik odosobnienia bohaterów,,, film z takich przy których się myśli co by się zrobiło na ich miejscu. Od początku fabuła i akcja świetnie prowadzone ale jak się później okazało były to miłe złego początki. Po co tyle idiotyzmów?

SPOJLERY
jak ten z piorunem trafiającym AKURAT w maszt, który spada AKURAT na drzwi, AKURAT wtedy je blokując gdy John jest w środku.
Po co Rae jak skończona dziwka dała dupy temu psycholowi?
i dlaczego ten film się nie zakończył gdy Rae odnalazła Johna, tylko trzeba było mega kretynizmy zostawic na koniec. nr1 wiecznie żywy i przenikający jak cień na pokład statku psychol oraz nr2 kwintesencja debilizmu, podsumowująca wszytkie świetne pomysły twórców, które spieprzyły ten film- mianowicie strzał racą prosto w jamę gębową....
ehhh a zapowiadał się śwetny thriller...
KONIEC SPOJLERÓW

a z plusów -musze to napisać- Nicole Kidman naprawdę świetnie wyglądała dawno temu. Miała taką prostą żeby nie napisać swojską urodę, do tego jako seksowny, długonogi, rudzielec przezntowała sie o niebo lepiej niż blondynka.
Na plus Billy Zane, który wykreował niezły spektakl jako psychol. Mimo iz nie lubie tego aktora musze przyznać że bardzo dobrze się spisał... I na plus chyba jak zawsze i jak zawsze niedoceniany Sam Neill..

Podsumowując - film miał olbrzymi potencjał by zasłużyć na dużo wyższą ocenę jednak ułańska fantazja twórców konsekwentnie z każdą minutą ciągneła ten obraz na dno....

ocenił(a) film na 7
air87

Film jest po części australijską produkcją, jeśli się nimylę. Byćmoże brakowało im pomysłu na ten film. Dzięki masztowi który przywalił drzwi było bardziej dramatycznie. Billy miał nad Rea sporą przewagę ale jak mi się wydaje do pewnego momentu dopuki nieotrząsnęła się z szoku i niepozbierała myśli. Byćmoże gdyby niedała mu się zerżnąć, związałby ją lub wyrzucił za burtę, a tak uśpiła go zyskując na czasie by coś wymyślić. Powinna go zastrzelić z tej dubeltówki. Film bardzo dobry według mnie choćby z tego względu że kręcony na morzu-lubię takie klimaty. Z tego co wiem jest lub miał powstać polski odpowiednik tego filmu z Markiem Konradem w roli głównej.

ocenił(a) film na 7
air87

Jakże udane zestawienie plusów i minusów, podpisuję się. Kidman super i aktorsko i urodziwie. Zane mnie zaskoczył miło. Napięcie świetne. Taka kameralność dramatu też. Ale maszt blokujący drzwi bezsensu zupełnie, a raca w głowie rozpierdziela cały film. Robi coś takiego, że zamiast poczuć ulgę wybuchasz śmiechem... scena jak z "Nagiej broni" albo "Hot shots".

ocenił(a) film na 6
air87

Wchodzę na forumzeby napisać,a Ty...napisałeś(aś )to co ja chciałam napisać:-)Nicole taka fajna była kiedyś,co te kobiety ze soba robią!A Billego to normalnie znienawidziłam przez ten film:-)

air87

Trafne spostrzeżenia. Nicole kiedyś była śliczna, za bardzo zaingerowała w twarz. Zestarzałaby się na pewno pięknie bez tych konserwantów. Najładniejsza była chyba w filmie Za horyzontem, była tam taka naturalna.

ocenił(a) film na 6
air87

Mam dokładnie takie samo odczucie względem filmu. Początek naprawdę super, aż mi było Rae szkoda jako matki, kobiety. Ale późniejsze niepotrzebne wstawki spowodowały obniżenie mojej oceny. Zabrakło mi również psa na drzwiach w późniejszych scenach i trochę się zdziwiłam, że po takiej walce między Rae a Hughie później małżonkowie odpoczywają na kompletnie niezniszczonym jachcie. No ostatnia scena jak H jest przy Rea kompletnie nierealna....

air87

androny z ambony.

ocenił(a) film na 6
kotbury

twoja stara betoniara

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones